DAUGAVPILS NOVADA ATKLĀTAIS ČEMPIONĀTS BASKETBOLĀ VĪRIEŠU KOMANDĀM

Par Daugavpils novada čempioniem basketbolā, pēc 2015/2016 gada sezonā savstarpēji izspēlētajām spēlēm, kļuva komanda “Višķi”,  čempionātā otro vietu ieņēma komanda “Pilskalne”. Čempionātā piedalījās sešas komandas : Višķi, Pilskalne, Vabole, Kalupe, Svente un Veterāni.

Izšķirošā spēle par trešo vietu notika 13.maijā Lāču pamatskolā, kur laukumā tikās Vaboles pagasta komanda “Vabole” un komanda “Veterāni” . Uzvarētājs čempionātā tika noteikts pēc divās savstarpējās spēlēs iegūtās punktu kopsummas. Pirmo spēli komanda “Vabole” pārliecinoši uzvarēja ar 13 punktu pārsvaru, otrajā spēlē komanda “Veterāni” bija iedzinēju lomā  un spraigā cīņā atspēlēja pirmajā spēlē zaudēto un kādu brīdi bija vadībā. Tomēr komandas “Vabole” trenera Gunāra Kucina dotie vērtīgie norādījumi noskaņoja komandu gūt vajadzīgo punktu pārsvaru divu spēļu kopsummā. Kaut gan otro spēli komanda “Veterāni” uzvarēja, komandas “Vabole” divu spēļu kopsummas punktu pārsvars bija 6 punkti. Tādējādi “Vabole” otro gadu pēc kārtas ieguva 3. vietu novada čempionātā. Komandu spēli par trešo vietu tiesāja un noslēguma apbalvošanā sveica Daugavpils novada deputāts un novada basketbola komandas treneris Edgars Kucins.

Čempionātu sezonas garumā tiesāja galvenais tiesnesis  Sergejs Komļevs un tiesnesis Sergejs Pavlovs.

Novada čempionāta godalgoto vietu komandu spēlētāji tika apbalvoti ar Daugavpils novada Sporta nodaļas medaļām, kausiem un piemiņas balvām.

Čempionāta labākie spēlētāji :

1. Čempionāta Labākais spēlētājs – Pāvils Mozulis, komanda “Višķi”

2. Čempionāta Rezultatīvākais spēlētājs –  Alvis Šedis, komanda “Pilskalne”

3. Komandas labākais spēlētājs – Atis Kļaviņš, komanda “Vabole”

4. Komandas labākais spēlētājs – Valentīns Gurjančiks, komanda “Višķi”

5. Komandas labākais spēlētājs – Armands Koržeņevskis, komanda “Kalupe”

6. Komandas labākais spēlētājs – Sergejs Komļevs, komanda “Veterāni”

7. Komandas labākais spēlētājs – Agris Plinta, komanda “Pilskalne”

8. Komandas labākais spēlētājs – Sergejs Leitāns, komanda “Svente”

Nākamās novada vīriešu basketbolistu izlases komandas spēlētāju sacensības būs Latvijas – Lietuvas – Krievijas – Baltkrievijas pierobežas basketbola līgas sacensībās 20. -21.maijā Daugavpils Olimpiskajā centrā. Pēc tām sekos Latvijas IV Olimpiāde, kurām jau ir notikusi izloze un atlases sacensības notiks no  1. līdz 12. jūnijam. Novada komandas sāncenši būs Kocēnu novada, Cēsu novada un Jēkabpils komandas.

Edgars Miglāns
Sporta nodaļas vadītājs