Konkursā “No baroka līdz rokam” noteica novada skolu labākos vokāli instrumentālos ansambļus, instrumentālos kolektīvus un popgrupas

31. janvārī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” norisinājās Latvijas izglītības iestāžu konkurss “No baroka līdz rokam”. Konkursā piedalījās 16 kolektīvi no 12 novada izglītības iestādēm. Lai noskaidrotu, kuri būs labākie un novadu pārstāvēs Latgales reģiona kārtā, visus ansambļus vērtēja kompetenta žūrija: Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” vokālā ansambļa “Stage On” vadītāja Tatjana Vucāne, Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Ruslans Margevičs, kā arī Daugavpils Latviešu kultūras centrs folkloras un deju kopas “Svātra” dziedāšanas pasniedzēja Vita Viļevko.

Augstākā pakāpe un arīdzan ceļazīme uz Latgales reģiona kārtu Rēzeknē piešķirta Vaboles vidusskolas folkloras kopai “Kanči” (sk. Elga Kursiša).

Vaboles vidusskolas folkloras kopa “Kanči” tieši šādā sastāvā darbojas trīs gadus, taču kopa savu darbību iesākusi jau daudz agrāk. Dalībnieces teic, ka viņu panākumu atslēga viennozīmīgi ir prieks un emocijas, ko viņas saņem pašas un sniedz citiem. Visvairāk meitenēm patīk dziedāt un izpildīt jautros gabalus, piemēram, polkas, kuras labprātāk uzņem arī skatītāji. Folkloras kopas dalībniece Veronika atzīst, ka vērtīga, kopā muzicējot, ir arī pieredze.

“Kanči” dalībnieces Žanete, Linda un Viktorija pavisam nesen ir izveidojušas arī pašas savu popgrupu “Komēta”. Jāatzīst, ka meiteņu skanīgās balsis un snieguma maniere neatstāja vienaldzīgus daudzus skatītājus un vērtētājus. Meitenes mācās Vaboles vidusskolas 8. klasē, kopā dzied jau kopš pirmajām klasēm un ir vienkārši labas draudzenes. Ideja organizēt grupu radās jau labu laiku atpakaļ, kopā tieši “Komētā” meitenes dzied kopš šī mācību gada. Popgrupas repertuārā ir dziesmas, kas, pirmkārt patīk un uzrunā viņas pašas. Protams, noteicoša ir arī pasākuma tematika un skatītāji. Meitenes jau iesniegušas savu pieteikumu Daugavpils novada talantu konkursam “Zibsnis”, kā arī plānos ir dalība jauniešu festivālā “Artišoks”.

Vaboles vidusskolas popgrupai “Komētas” – konkursa 2. pakāpe.