Novadu dienās Rīgā uzstājās “Rūžeņa” un “Vabaļis”

No 10. līdz 12. jūnijam Rīgā jau trešo gadu pēc kārtas izskanēja Novadu dienas, kurās piedalījās folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem. Ikviens interesents šajās dienās varēja izbaudīt Latvijas novadiem raksturīgākās dziesmas, nogaršot tradicionālos ēdienus un iepazīt amata meistaru darinājumus.

Daugavpils novadu pārstāvēja Naujenes kultūras centra folkloras kopa “Rūžeņa” (vad.Inga Zeile) un Vaboles kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis” (vad.A.Uškāns).

Naujenes kultūras centra folkloras kopa ”Rūžeņa” (vad. Inga Zeile) aizveda “Rūžeņu” dziesmu pūrā esošās Naujenes pagasta dziesmas. Brīvdabas muzeja apmeklētājus “Rūžeņas” cienāja ar rabarberu pīrāgu, ko uzcepa kopas ilggadējā dalībniece Staņislava Locika, un Ingas Zeiles darināto rabarberu veselības dzērienu. Izsenis ir zināms, ka rabarberam piemīt ārstnieciskās īpašības. Par rabarberu labajām īpašībām arī tika pastāstīts Novadu dienu apmeklētājiem, daži no tiem, uzminot mīklas, tika arī pie pašiem rabarberiem.

Savukārt etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis” uzstājās  ar garīgajām dziesmām Usmas baznīcā, kā arī Latgaļu sētā ar savu programmu ” Es nu sovu mozu dīnu…”.

FOTOGALERIJA

Olga Kuzmina, Vija Pabērze

IMG_9060 - Copy

IMG_9112

IMG_3523

IMG_3506