Sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām notiek jau 20 gadus

Daugavpils un Ilūkstes novada sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām šogad pulcēja 277 dalībniekus no sociālajām aprūpes iestādēm un pagastiem. Sporta svētki pērn izpalika Ilūkstes stadiona remontdarbu dēļ, tāpēc spēļu dalībniekiem bija divkāršs prieks par satikšanos. Zīmīgi, ka šogad sporta spēles atzīmē 20 gadu jubileju, kopš tās sāka rīkot Daugavpils invalīdu biedrība.

Sporta spēļu atklāšanas parādē novadniekus sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna, kuri novēlēja dalībniekiem sportisku garu un veiksmi sacensībās. Daugavpils rajona invalīdu biedrības vadītāja Leontīne Tamane novadu un Sociālo dienestu vadībai pasniedza biedrības biedru izgatavotos rokdarbus un Pateicības par sniegto atbalstu šī pasākuma organizēšanā.

“Cilvēki ar īpašām vajadzībām ļoti gaida šo pasākumu. Faktiski, viņiem ir iespēja satikties tikai divreiz gadā – Jaungada pasākumā un Vasaras sporta spēlēs. Viņiem tas sniedz iespēju izrunāties, apmainīties pieredzēm – gan par veselību, zālēm un citām sadzīviskām lietām.  Te ir iespēja arī neformāli aprunāties ar domes vadību un sociālajiem darbiniekiem. Nav jābrauc, jāgaida rindā – te droši var nākt klāt un uzdot interesējošos jautājumus,” tā Leontīne Tamane par sociālo funkciju, ko pilda vasaras sporta spēles.

Cilvēki ar īpašām vajadzībām labprāt izmēģināja savu veiksmi vairākos sporta veidos. Spēļu noslēgumā labākie dalībnieki saņēma piemiņas kausus un medaļas.  Šautriņu mešanā pirmo vietu dāmu un kungu konkurencē ieguva Raisa Ziļa (Biķiernieki) un Pjotrs Ribakovs (Laucese), riņķu mešanā mērķī labākā bija Aina Kalale (Svente) un Juris Fjodorovs (Ilūkste). Braukšanā ar invalīdu ratiņiem – Gaļina Pole (Pilskalne)un Igors Millers (Višķu SAC), roku cīņās – Valentīna Veinberga (Bebrene) un Vjačeslavs Stankevičs (Kalkūni), tenisa bumbas mešana mērķī – Česlava Žuka (Demene) un Gunārs Vitkovskis (Bebrene), lidojošo šķīvīšu mešana – Antoņina Komarova (Maļinova) un Jānis Štālbegs (Kalupe), boulingā – Ināra Kampāne (Vabole) un Aleksandrs Grigorjevs (Kalkūni), basketbola metieni grozā – Antoņina Komarova (Maļinova) un Pjotrs Ribakovs (Laucese). Kāršu spēlē sekmīgākās bija Zoja Surkova (Eglaine) un Antoņina Millere (Eglaine).

FOTOGALERIJA

Elza Timšāne