Vaboles gaidām – nominācija ”Sociāli atbildīgākais labais darbs”

2018.gada 12.oktobrī Rēzeknē Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā Zeimuļs notika “Labo darbu gadatirgus”. Pasākums notika Latvijas valsts simtgadei veltītajā pasākumu ciklā “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons”, ko organizē Valsts izglītības satura centrs. Tā mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu piederību savai skolai, vietējai kopienai un valstij, veicināt viņu pilsonisko līdzdalību, patstāvību, atbildību un piedalīšanos valsts simtgades svinēšanā un Latvijas valstiskuma stiprināšanā.

Pasākumā no Latgales reģiona piedalījās 44 izglītības iestāžu pārstāvji. Dalībnieki prezentēja dažādus interesantus, radošus un apbrīnojamus labos darbus. Piemēram, skolas teātra pulciņa dalībnieki dodas pie pilsētas bērnudārzu mazuļiem, lai ar lomu spēlēm akraktīvā veidā stāstītu par drošības un uzvedības noteikumiem, citi skolēni ir piedalījušies akcijā “Austrumu zvaigzne”, kur sagatavoja dāvanas bērniem no kara zonas reģioniem, vēl citi aktīvi reklamēja Asinsdonoru centru un radoši aicināja piedalīties šajā iespējā.

Vaboles 45.gaidu vienības meitenes informēja klātesošos un žūriju par Ziemassvētku labdarības akciju “Rūķis”. Jau vairāk kā 20 gadus meitenes dodas ciemos pie pagasta vientuļajiem pensionāriem. Pirmsākumos tādu cilvēku bija pāri 40, bet šogad tikai 13. Tas spilgti liecina par lauku izmiršanu. Meitenes gatavo dāvaniņas – pašu ceptas plātsmaizes, cepumus, kaltētus augļus, ābolus, konfektes, šokolādītes. Klāt veido apsveikumu – eņģelītis, eglīte, rūķītis, piparkūka, kurā ar roku ieraksta novēlējumu Ziemassvētkos. Meitenes mācās Ziemassvētku pantiņus un dziesmas, velk rūķu cepures un dodas pie pagasta vientuļajiem pensionāriem. Akcija notiek sadarbībā ar pagasta sociālo darbinieci. Daudzi vecie cilvēki ir guļoši, bet citi kopā dzied dziesmas, parunājas un meitenēm dāvina konfektes. Gaidām bieži tas ir ļoti emocionāls notikums, jo sirsniņā paliek vientuļo cilvēku dzīvesstāsti.

Vaboles 45.gaidu vienība par šo labdarības akciju ieguva nomināciju “Sociāli atbildīgākais labais darbs” – tas ir labais darbs, kas skar sociālās problēmas, ar mērķi veicināt sabiedrības labklājību, ietekmi uz vidi un ilgtspējīgu dzīvesveidu. Labā darba darbība motivēta sniegt sociālu labumu kādai sabiedrības daļai, redzama misija, kas dod sociālu labumu, veicina sociālo atbildību.