Vaboles gaidas Labo darbu festivālā “Ceļā uz nākamo simtgadi”

5.aprīlī Rīgā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notika Valsts izglītības satura centra rīkotais Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu cikla “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” Labo darbu festivāls “Ceļā uz nākamo simtgadi”. Vaboles 45.gaidu vienība jau Latgales reģiona pasākumā Rēzeknē ieguva nomināciju par sociāli atbildīgāko labo darbu un tagad devās uz maratona noslēgumu. Pasākumu atklāja Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa un Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna. “Varonība. Latvijas sargi pagātnē un mūsdienās” – par šīm tēmām ar jauniešiem dalījās Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs, Skolēni iesaistījās radošajās darbnīcās:

  • Nākamie 100 – meistarklase, komandu darbs ideju izstrādē, vada līdzdalības eksperts Vilis Brūveris un jauniešu IDEJU MĀJAS vadītāja Ance Tīmane;
  • Augsim Latvijai! – Jaunsardzes meistarklase Ziemeļblāzmas parka teritorijā, vada jaunsargi no Jaunsardzes un informācijas centra 5.novada nodaļas;
  • Interesanti par fiziku – FIZMIX eksperimentu meistarklase, vada Raitis Streičs, FIZMIX projekta vadītājs;
  • Izgatavo pats savu atstarotāju – vizuālās mākslas meistarklase, vada māksliniece Kristīne Lasmane.

Skolēniem bija iespēja piedalīties fotomedību konkursā, kur mūsu meitenes ieguva balvu.

Vienlaicīgi skolotājiem uzstājās un pieredzē dalījās televīzijas un radio raidījumu vadītāja un 2 meitu mamma Baiba Sipeniece-Gavare, kamaniņu braucēji, triju Olimpisko spēļu medaļu saņēmēji brāļi Andris un Juris Šici.

Pasākuma noslēgumā skolēnus priecēja muzikāli sveicieni un pārsteigumi no jauniešu vidū populārās latviešu grupas “Bermudu divstūris”, interaktīvas aktivitātes un pārsteiguma balvas.

 

Ingrīda Litiņa,

Vaboles 45.gaidu vienības vadītāja