Vaboles vidusskolas “Eiropas kluba” dalībnieku ekskursija Eiropas dienas ietvaros

9. maijā Eiropas dienas Atvērto durvju ietvaros Vaboles vidusskolas “Eiropas kluba” dalībnieki devās braucienā uz Rīgu, Madaras kosmētikas ražotni, Latvijas Universitātes Dabas māju, kā arī uz Somijas vēstniecību Latvijā.

Pirmā vieta, ko apmeklējām, bija kosmētikas ražotne “Madara Cosmetics” Ādažos, kurā mums pastāstīja un parādīja, kā tiek ražota profesionāla kosmētika. Tika dota iespēja izmēģināt krēmus un smaržas, uzzināt to dabīgo sastāvu, un kā tā sastāvdaļas tiek iegūtas. Interesants bija stāstījums par iepakojuma ražošanu no otrreizējā materiāla, kā arī uzzinājām, ka iepakojums tiek ražots arī no cukurniedrēm. Varējām iegādāties kosmētiku, kā arī piedāvāja līdzņemšanai viņu ražotās kosmētikas paraudziņus.

Otrais apmeklējums bija Latvijas Universitātes Dabas mājā, tur mēs apmeklējām auditorijas, mācību telpas, siltumnīcu, laboratorijas. Bijām ķīmiķu fakultātē, kur varējām uzdot jautājumus, uzzinājām par LU celtniecības plāniem nākotnē. Ekskursija beidzās ar pastaigu pa LU jumtu, kur pavērās skaists skats uz Rīgu un Daugavu.

Trešais bija Somijas vēstniecības Latvijā apmeklējums, kurā apbrīnojām bagātīgo un interesanto interjeru, uzzinājām par ēkas uzbūvi un stilistiku. Bijām pārsteigti, ka vēstniecībā ir skaista somu pirts, kā arī uzzinājām par somu tautas kultūru un tradīcijām. Iepazināmies ar studenti no Somijas, kurai uzdevām jautājumus par skolu sistēmu Somijā.

Ekskursijas laikā valdīja labs noskaņojums, bija iespēja arī piedalīties lotorejā, kur skolēni laimēja gan “Madaras” kosmētiku, blociņus, gan braucienu ar “Tallink”. Kā dāvanu no Eiropas Mājas saņēmām 6 kg konfekšu ES karoga krāsā, kuras dāvinājām visiem Māmiņdienas koncerta apmeklētājiem ar atgādinājumu, ka 25.maijā visiem vajadzētu doties uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Baiba Upeniece,

8.klases skolniece